Wydarzenia w Poznaniu 2019

Wraz z wiosenną pogodą powoli kształtuje się kalendarz imprez w Poznaniu na 2019 rok. Jakich wydarzeń możemy spodziewać się tegorocznej wiosny i lata?
koncert

Wydarzenia w Poznaniu w 2019 roku

Sezon plenerowy i koncertowy za pasem, a restauracje i puby powoli przymierzają się do otwierania ogródków. W 2019 roku szykuje się kilkanaście większych festiwali i imprez plenerowych, które warto zapisać w swoim kalendarzu. Oprócz wydarzeń muzycznych Poznań uraczy mieszkańców również jarmarkami na Starym Rynku, ciekawymi wystawami sztuki czy oryginalnymi imprezami gastronomicznymi, na których warto być.

Na imprezę znajomymi?

Przejazd ze znajomymi to jak dodatkowa impreza. Czasem – mimo, że mieszkamy blisko siebie – nie wiemy, że jedziemy w to samo miejsce i dopiero tam wpadamy na siebie przypadkiem. Do znajdowania takich i innych wspólnych dojazdów można skorzystać z nowego systemu hopcar.pl. Pozwala nie tylko umówić się na przejazd ze znajomymi, ale też z ich polecanymi przyjaciółmi.

Gdzie sprawdzać aktualności?

Nie sposób zebrać wszystkie wydarzenia w jednym artykule, zwłaszcza że dużo z nich jeszcze nie ma ustalonej daty – warto więc regularnie sprawdzać serwisy takie jak jarmarki-kiermasze.pl, kiwiportal.pl czy goout.pl, żeby być na bieżąco.

Koncerty i festiwale w Poznaniu w 2019 roku

Enea Spring Break 2019

wydarzenia w poznaniu 2019

To jedno z głośniejszych wydarzeń w Poznaniu. Enea Spring Break to festiwal w nietypowej formie: fani dobrej muzyki nie tylko będą mieli okazję obejrzeć swoich idoli na żywo, ale również wziąć udział w warsztatach i specjalnych panelach. Cena biletów waha się od 105 do 125 złotych. Impreza trwa trzy dni i jej głównym założeniem jest połączenie występów młodych, obiecujących zespołów (w tym zespołów publiczności) z występami prawdziwych gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Jest to już szósta edycja: tym razem odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia. Główna scena będzie umiejscowiona na Placu Wolności, a zobaczyć będzie można na niej między innymi Melę Koteluk, Alice Pheobe Lou, The Dumplings, Michała Przerwę-Tetmajera, Afromental, Belau czy Lao Che. Pełną listę artystów znaleźć można pod tym linkiem.

Fort Fest Carnaval 2019

Ta kilkudniowa impreza odbędzie się w Forcie II w czerwcu. Klimatyczne pustostany sprawiają, że każdy koncert w tym miejscu jest wyjątkowy i niepowtarzalny, stanowiąc gratkę nie tylko dla miłośników muzyki klubowej, ale również dla fanów zabytków i militariów. Na festiwalu wystąpią takie gwiazdy jak Kwartz, TBA, Kalipo Live, Budakid, Mord Records czy Pole Group. Organizatorzy nie zdradzili jeszcze wszystkiego, dlatego warto być na bieżąco z wydarzeniem na Facebooku.

Malta Festival 2019

Malta Festival to coroczna kulturalna impreza, która w tym roku odbędzie się pod koniec czerwca. Oprócz koncertów takich zespołów i sław jak między innymi Romantic Fellas, Paulina Przybysz czy Zygmunt Konieczny w tym roku na festiwalu odbędą się dwa duże projekty: happening audiowizualny z wideo dokumentującym moment narodzin człowieka, a także specjalny spektakl, oddający hołd karaoke. Oprócz tego będą oczywiście pokazy tańca, warsztaty taneczne oraz pokaz filmów Li Rana, wschodzącej gwiazdy sztuki chińskiej. Festiwal potrwa aż 10 dni, a pełny program można znaleźć na stronie festiwalu.

Underworld Festival 2019

Jest to pierwszy open air hardcore & techno festiwal w Polsce. Podczas imprezy ustawione będą trzy sceny, a festiwal będzie trwał dwa dni po 12 godzin. Podczas Underworld Festival zagra ponad 20 DJ-ów hardcore, house, techno i chill. W przerwach lub na koncertach będzie można odpocząć w jednej z wygodnych stref in&outdoor lub zjeść coś w jednym z wielu foodtrucków, które odwiedzą festiwal. Underworld Festival odbędzie się w lipcu i zlokalizowany będzie w lesie, 20 minut drogi od Poznania. Więcej o festiwalu można przeczytać na Facebooku.

wydarzenia w poznaniu 2019

Inne wydarzenia kulturalne w Poznaniu w 2019 roku

Pyrkon 2019

Jak co roku Pyrkon organizowany jest w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jest to największy konwent fantastyki w Polsce, a także jeden z największych w Europie. Oprócz wystawców i ciekawych prelekcji na temat fantastyki i popkultury spotkać się tam będzie można z autorami ulubionych książek czy filmów. W tym roku gwiazdami są między innymi Andrzej Pilipiuk, Angus Watson, Christie Golden czy Brian McClellan. Pyrkon odbywa się pod koniec kwietnia.

Poznańskie Targi piwne 2019

Targi piwne organizowane są co roku. Data imprezy na tę chwilę nie jest znana, ale zdecydowanie warto śledzić fanpage poznańskich targów piwnych i trzymać rękę na pulsie. Co roku na targach można kupić unikatowe piwa, zjeść smaczne posiłki z foodtrucków, spróbować nietypowych alkoholi, a oprócz tego posłuchać muzyki na żywo czy udać się do profesjonalnego barbera.

Poznań za pół ceny

Co prawda nie jest to festiwal muzyczny, ale zdecydowanie warto o tym wydarzeniu wspomnieć. Poznań za pół ceny odbywa się w weekend 4-5 maja i podczas tych dwóch dni będzie można skorzystać z dziesiątek atrakcji w Poznaniu i okolicach za pół ceny lub nawet bezpłatnie. W akcji bierze udział między innymi poznańskie zoo, klub Czarna owca, klubokawiarnia Lalka, kręgielnia Gravitacja, Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, Muzeum Czekolady, Centrum Tenisowe Arena czy letni tor saneczkowy Malta Ski. Więcej na temat atrakcji można przeczytać tutaj.

Zloty foodtrucków

Zloty foodtrucków odbywają się cyklicznie w różnych miejscach. Zdecydowanie warto śledzić kalendarz tych imprez: w jednym miejscu może być nawet kilkanaście foodtrucków z różnymi ciekawymi potrawami, jak na przykład burgery, tacos, hot dogi, ciasta, lody, dania koreańskie,można też trafić na foodtrucki z przepyszną kawą. Więcej o tej inicjatywie można przeczytać tutaj.

Holi Festival – Święto Kolorów

Wydarzenia w Poznaniu 2019

Festiwal Kolorów to jedno z najbardziej kolorowych wydarzeń w Polsce. Wstęp jest całkowicie bezpłatny – płaci się tylko za woreczki kolorowego proszku, którym można się obsypywać w każdym miejscu festiwalu. Impreza jest skierowana zarówno do dzieci, jak i do dorosłych. Na scenie grają różni DJ-e, a sam festiwal uznawany jest za jedną z pozytywniejszych atrakcji w sezonie letnim. W tym roku Festiwal Kolorów w Poznaniu odbędzie się 16 czerwca. Związany jest z nim także bieg Color Run, który będzie miał miejsce 7 września.

Ciekawe wydarzenia w Poznaniu w 2019

Oprócz wyżej wymienionych imprez warto wspomnieć o takich wydarzeniach jak Juwenalia, Restaurant Week, Miksologia, Ice Festival czy Noc Muzeów. Więcej imprez – zarówno koncertów, jak i wydarzeń kulturalnych czy gastronomicznych – można śledzić na Facebooku bądź na podlinkowanych wcześniej stronach. Zachęcamy do regularnego sprawdzania okolicznych imprez również na stronie miasta Poznań, ponieważ w Poznaniu wiosną i latem praktycznie codziennie dzieje się coś ciekawego.

Zobacz także system wspólnych dojazdów hopcar.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.