Kostrzyn nad Odrą. Trzy atrakcje, które warto poznać

Już za chwilę Kostrzyn zmieni się w kulturową stolicę Polski. Choć przy tej imprezie samo miasteczko znika z pola widzenia, to jest tam kilka magicznych atrakcji, które warto zobaczyć.
Kostrzyn nad Odrą, widoki

1. Niewidzialne Stare Miasto

By je ujrzeć trzeba posłużyć się sercem i wyobraźnią. Pozostały po nim resztki murów, krawężniki i schodki prowadzące do nieistniejących drzwi. Ta niegdyś tętniąca życiem potężna twierdza dzisiaj stanowi miasto duchów, „Kostrzyńskie Pompeje”.

2.5 Uśmiech i prywata numer jeden

Kostrzyn to też ludzie. Jeśli chcesz powiedzieć coś prawdziwego i w odpowiedzi dostać szczery uśmiech, możesz zrobić dla mnie jedną rzecz. Odwiedź małą drogerię o nazwie „Drogeria LEMA„. Dziewczynie, która ją prowadzi przekaż tajne hasło: „cześć, nie wiem czy wiesz, ale jesteś super siostrą”. Może się nie spodziewać, ale tym lepiej.

2. Fort Sarbinowo

Najbardziej zjawiskowy fort Twierdzy Kostrzyn, który dodatkowo znajduje się bardzo blisko pola festiwalowego (w kierunku wsi Sarbinowo i dalej Szczecina). Jego zwiedzanie może zająć kilka godzin, ale widoki są fenomenalne. Warto przespacerować się fosą wokół fortu, a chodząc w podziemnych korytarzach lepiej trzymać się głównych uliczek. Te poboczne bywają w gorszym stanie.

3. Park Narodowy Ujście Warty

To idealne miejsce na piesze czy rowerowe wycieczki. Jeśli masz chwilę, lubisz przyrodę i chcesz na chwilę odpocząć od festiwalowego szaleństwa, ten park to idealne miejsce.

Wyznaczono w nim szlaki piesze i rowerowe, a także ścieżki przyrodnicze, a po drodze możesz wypatrywać ginących gatunków ptaków takich jak wodniczka, żuraw czy czarna rybitwa. Możesz też spotkać jednego z kilkudziesięciu żyjących tam przepięknych orłów bielików i wiele innych cudów znikającej natury.

4. Jak dojechać?

Oczywiście sposobów dojazdu jest wiele, ale jednym z nich jest wspólny dojazd samochodem. Nasz system hopcar.pl służy do umawiania się na wspólne dojazdy. Przygotowaliśmy specjalną stronę dedykowaną dla Pol’and’Rock, gdzie można się ogłosić lub odnaleźć. Zarówno jako pasażer jak i kierowca. Można ją znaleźć pod tym linkiem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.