Przyjaciel mojego przyjaciela

Jeśli masz 15 znajomych, to jest duża szansa, że któryś z nich jedzie tą samą trasą co Ty w tym samym czasie.
znajomi ze smartfonem

Razem możemy więcej

Gdybyśmy mogli się lepiej zorganizować, może udałoby się zaoszczędzić trochę stania w korkach, trochę pieniędzy i trochę zdrowia. Może nawet poczulibyśmy się częścią naszej społeczności.

Wystarczy, że raz wpiszesz przejazd powtarzalny. Nie trzeba codziennie pamiętać o systemie, żeby mieć z niego korzyść

Piętnaście osób to niewiele, ale w rzeczywistości szanse są dużo większe. Większość z nas ma około 100 – 200 znajomych w swojej okolicy. Nie chodzi o najbliższych przyjaciół, ale o takich znajomych, którym ufamy na tyle, żeby zabrać się jednym samochodem. I to nie wszystko! Możemy zrobić jeszcze więcej.

Przyjaciel mojego przyjaciela…

Część naszych znajomych się nie zna, a też mogliby dojeżdżać razem. Wiemy o tym, bo znamy ich i wiemy, że i jedno i drugie jest wiarygodne. Problem w tym, że nie możemy ciągle kojarzyć ludzi, mamy inne sprawy na głowie. Ale może są inne rozwiązania?

Może wystarczyłoby wyróżnić osoby, którym szczególnie ufamy? W ten sposób każdy nasz znajomy mógłby znaleźć kogoś do wspólnego przejazdu. Większość z nas ma 5-15 takich osób.

Jeśli masz 200 znajomych i każdy z nich ma 5-15 osób, które uważa za szczególnie godne zaufania, to masz potencjalnie 1000 – 3000 osób, z którymi możesz się umówić np. na wspólne dojazdy. Nasza aplikacja ma na celu właśnie to. Wspólne dojazdy ze znajomymi i polecanymi znajomymi znajomych.

Zaufanie to podstawa

Zależy nam, żeby nasz system miał użytkowników, którzy są godni zaufania. Co przez to rozumiemy?

Przede wszystkim osoby, które nie są zagrożeniem dla innych. Jeśli masz wobec kogoś takie obawy, nie dodawaj go do znajomych ani nie polecaj. Po drugie osoby słowne i szanujące innych użytkowników. Jeśli ktoś umawia się na wspólny dojazd, to druga strona na nim polega.

Nie ma nic złego w odwołaniu przejazdu, różne rzeczy się zdarzają. Ale nie pojawienie się bez słowa jest dyskwalifikujące. Takie sytuacje często zdarzają się w innych systemach i my tego nie chcemy.

Mechanizm zaufania, który działa w naszym systemie wygląda tak:

  • Szukasz przejazdu lub dodajesz nowy
  • Określasz, czy chcesz go dzielić:
    • tylko z Twoimi znajomymi
    • z osobami polecanymi przez Twoich znajomych
    • tylko z kobietami (tyko kobiety mają tą opcję)

Tylko jeśli polecisz

Powodzenie tego projektu zależy od tego, ile osób znajdzie się w systemie. Jeśli będzie nas za mało, znalezienie zaufanych osób do wspólnych przejazdów będzie trudniejsze. Istotny jest też czas, jeśli wszyscy zarejestrujemy się razem, szanse są największe.

Dlatego tak ważne jest zaproszenie wysłane bezpośrednio od Ciebie do Twoich znajomych. Jak to zrobić? To bardzo proste!

Zaloguj się do systemu, w menu znajomi skopiuj Twój link zaproszenia i wyślij go do znajomych tak, jak Ci wygodnie. Kliknij w link by zobaczyć jak wygląda system wspólnych dojazdów.

Twoi znajomi będą wdzięczni

Jeśli znajomy zarejestruje się w systemie za pomocą Twojego linka, dostanie w prezencie (od Ciebie) 5% zniżki na korzystanie z systemu przez 3 miesiące od czasu rejestracji.

Jesteśmy podekscytowani, że możemy pracować nad tym projektem i to, że polecacie nasz system znaczy dla nas bardzo wiele

Dziękujemy!
Twórcy hopcar.pl


One thought on “Przyjaciel mojego przyjaciela

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *