Wokół wspólnych przejazdów

Wspólne przejazdy stają się coraz bardziej popularne. Powoli uczymy się, że działając razem możemy osiągnąć więcej. Nie zawsze jest to łatwe, czasem wymaga dodatkowego wysiłku, ale korzyści są niewspółmiernie wielkie.

Umawiamy się, by jechać jednym samochodem. Oszczędzamy paliwo i pieniądze. Pasażerowie oszczędzają czas. Korki są mniejsze, jesteśmy mniej sfrustrowani. Powietrze czystsze, jesteśmy zdrowsi. To coś, do czego warto dążyć. Ta idea może ułatwić codzienne życie wielu ludziom. Jesteśmy podekscytowani, że możemy uczestniczyć w jej rozwijaniu i promowaniu.

Macie swoje sposoby na carpooling ze znajomymi? My skupiamy się na tworzeniu aplikacji, która temu służy. Ale żeby system był dobry, musi być wygodny dla Was. Mamy nadzieję, że Wasze pomysły pomogą nam stworzyć lepsze rozwiązania.

Zastanawia nas, jakie są przeszkody, żeby umawiać się na wspólne dojazdy. Jakie są wady i zalety i co zrobić, żeby wszystko to było łatwiejsze. Jak łatwo się zorganizować, żebyśmy my i nasi bliscy korzystali na lepszym zorganizowaniu.

Przyjrzymy się historiom osób, które choć raz umówiły się z nieznajomymi na wspólny dojazd do pracy albo na wyjazd poza miasto. Jakie napotkali trudności? Co ich pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło i jakie lekcje wynieśli – o tym także będzie ten blog.

Chodzi tu o sprawy, które dotyczą nas wszystkich, a których żadne z nas nie może rozwiązać w pojedynkę. Będziemy pisać o jakości powietrza, o korkach, o kosztach paliwa i zużyciu samochodów.

Opiszemy też polskie miasta i miasteczka. Jesteśmy ciekawi, jak się w nich żyje i jak na tą jakość życia przekłada się możliwość łatwego dojazdu do okolicznych mniejszych i większych miejscowości.

Zastanawia nas, czy nie staliśmy się niewolnikami wielkich miast, właśnie ze względu na to, że trudno do nich dojechać. Być może gdyby było to łatwiejsze, wielu z nas wybrałoby spokojniejsze i zdrowsze życie w małych miejscowościach, korzystając w pełni z dostępu do dużych miast?

Te pytania czekają, żeby pokusić się o odpowiedź, więc spiesznie zabieramy się do pisania.

Dziękujemy i zapraszamy do przeglądania