Często zadawane pytania (FAQ)


Opłaty i rozliczenia


Za co pobieracie opłatę?

Opłata jest pobierana ze dostęp do rozszerzonej części systemu

Jakie są rodzaje opłaty?

Pobieramy dwa rodzaje opłat: jedorazowa, gdy umawiasz się na pojedynczy przejazd i miesięczny abonament gdy umawiasz się na przejazd powtarzalny.

Czy kierowca i pasażer płacą za system tyle samo?

Nie, opłata za system dla pasażera jest niższa niż dla kierowcy.

Czy kierowca płaci za każdego pasażera?

Nie, kierowca płaci za przejazd, na który może zabrać do 4 pasażerów.

Jaka jest wysokość opłaty?

Tabelę opłat można znaleźć na stronie [opłaty]


Znajomi


Jak zaprosić znajomego?

Po zalogowaniu przejdź do zakładki znajomi. Znajdziesz tam specjalny link zaproszenia. Wyślij go swojemu znajomemu w dowolny wygodny dla Ciebie sposób.

Jak mogę kogoś polecić swoim znajomym?

Osoba polecana musi być najpierw Twoim znajomym w systemie. Po zalogowaniu przejdź do zakładki znajomi i obok imięnia i nazwiska tej osoby kliknij przycisk kciuka w górę.


Przejazdy


Jak dodac przejazd dostępny tylko dla znajomych?

Dodaj nowy przejazd wprowadzając wszystkie wymagane ustawienia. Po dodaniu przejazdu w zakładce "Dostęp" zaznacz opcję "Znajomi" pozostawiając inne opcje dostępu niezaznaczone.

Jak dodać ogłoszenie pasażera dostępne tylko dla znajomych?

Dodaj nowy szukany przejazd wprowadzając wszystkie wymagane ustawienia. Po dodaniu przejazdu w zakładce "Dostęp" zaznacz opcję "Znajomi" pozostawiając inne opcje dostępu niezaznaczone.

Jak ustawić przejazd, by osoby polecane przez moich znajomych mogły go znaleźć?

Dodaj nowy przejazd wprowadzając wszystkie wymagane ustawienia. Po dodaniu przejazdu w zakładce "Dostęp" zaznacz opcję "Polecani przez znajomych".

Jak znaleźć przejazd ograniczając wyniki tylko do znajomych?

Przejdź do wyszukiwarki przejazdów, podaj kryteria wyszukiwania i zaznacz opcję "Znajomi", pozostawiając inne opcje niezaznaczone.

Jak ustawić wyszukiwanie przejazdu, by osoby polecane przez moich znajomych pojawiały się w wynikach?

Przejdź do wyszukiwarki przejazdów, podaj kryteria wyszukiwania i zaznacz opcję "Polecani przez znajomych".

Jak działa wyszukiwanie przejazdu?

Kiedy wprowadzasz wyszukiwaną lokalizację początkową i końcową, szukamy kierowców, którzy jadą na podobnej trasie i przejeżdżają przez Twoją okolicę. Jako pierwszych pokazujemy tych kierowców, z którymi możesz przejechać najdłuższą trasę.

Jak działa wyszukiwanie pasażera?

Kiedy wprowadzasz wyszukiwaną lokalizację początkową i końcową, szukamy pasażerów, którzy chcą jechać na podobnej do Ciebie trasie. Jako pierwszych pokazujemy tych pasażerów, z którymi możesz przejechać najdłuższą trasę.

Jak działa przejazd powtarzalny?

Dodanie takiego przejazdu powoduje utworzenie serii powiązanych przejazdów jednorazowych. Gdy właściciel przejazdu powtarzalnego zmienia jego opcje, zmianom ulegają też wszystkie powiązane przejazdy pojedyncze.

Czy można zapisać się na tylko niektóre przejazdy z serii?

Obecnie nie ma takiej możliwości. Gdy ktoś zapisuje się na przejazd powtarzalny, zapisuje się na wszystkie wynikające z niego przejazdy jednorazowe. Może jednak ustalić z kierowcą, że np. w dany dzień tygodnia nie jeździ.

Czy można zapisać się na pojedyncze przejazdy serii?

Tak. Poszczególne przejazdy serii funkcjonują, jakby były pojedynczymi przejazdami. Można się na nie zapisać bez zapisywania się na całą serię.

Czy mogę dodac ogłoszenie pasażera, tak by to kierowca się do mnie zgłosił?

Tak. Można dodać takie ogłoszenie.

Czy będąc pasażerem mogę czasem jeździć jako kierowca?

Tak, użytkownicy mogą jeździć jako kierowcy lub pasażerowie kiedy im to odpowiada. Pasażer, który chce jechać jako kierowca musi wykupić dostęp kierowcy.

Czy będąc kierowcą mogę czasem jeździć jako pasażer?

Tak, użytkownicy mogą jeździć jako kierowcy lub pasażerowie kiedy im to odpowiada. Kierowca nie potrzebuje wykupować dodatkowego dostępu pasażera.

Czy mogę skontaktować się z kierowcą / pasażerem zanim go zaproszę?

Nie, system nie ma obecnie takiej możliwości. Wysyłając zaproszenie możesz przekazać wiadomość tekstową a druga strona może na nią odpowiedzieć.

Czy jako kierowca mogę odwołać przejazd?

Tak, możesz to zrobić za pomocą systemu najpóźniej na godzinę przed wyjazdem. Po tym musisz się skontaktować bezpośrednio z pasażerami.

Czy jako pasażer mogę odwołać przejazd?

Tak, możesz to zrobić za pomocą systemu najpóźniej na godzinę przed wyjazdem. Po tym musisz się skontaktować bezpośrednio z kierowcą.

Czy system obsługuje przejazdy międzynarodowe

Nie. Pracujemy nad tym, ale obecnie system działa tylko na terenie Polski


Prywatność


Czy udostępniacie moje dane innym użytkownikom?

Tak, zgodnie z celem działania systemu i Twoimi ustawieniami.

Jeśli publikujesz ogłoszenie, Twoje imię jest widoczne w ogłoszeniu. Możesz ograniczyć widoczność ogłoszeń tylko do swoich znajomych.

Kiedy umówisz się na przejazd z innym użytkownikiem pokazujemy mu Twoje dane kontaktowe - imię, nazwisko i numer telefonu.

Czy udostępniacie moje dane reklamodawcom?

Nie. Nie przekazujemy Twoich danych reklamodawcom.

Ale uwaga, na naszej stronie głównej umieszczamy przyciski facebook'a i Twittera. Pozwala to naszym użytkownikom łatwo pokazać naszą stronę znajomym.

Jednocześnie te platformy mają informacje o tym, że odwiedziłeś naszą strone i mogą używać tej informacji do dostosowania reklam, które Tobie pokazują.